VIBA Café 3 december door RO&AD architecten over gebouwen als onderdeel van een ecosysteem

Ro Koster en Ad Kil van het bureau RO&AD architecten hebben in en rond de Hollandse Delta veel bijzondere projecten gerealiseerd die een onderdeel uitmaken van een ecosysteem. Een zeer bekend project is de Mozesbrug bij fort de Roovere, dat onderdeel uitmaakt van de West Brabantse Waterlinie. De brug gaat niet over het water, maar er doorheen en is daarmee onderdeel geworden van het Fort en bijbehorende gracht. Recentelijk wonnen ze samen met Thomas Rau een prijsvraag voor een vogelkijk observatorium in het natuurgebied de Scheelhoek bij Stellendam. Ook bij dit project is het ecosysteem van het natuurgebied bepalend geweest voor het ontwerp van het observatorium. De natuurlijke omgeving is niet alleen zichtbaar maar ook voelbaar in het gebouw aanwezig.

Over hun werkwijze schrijven ze op hun website:

“RO&AD Architecten is een architectenbureau dat zowel ontwerpt op gebouwniveau als op systeemniveau. Een gebouw is altijd onderdeel van een ecosysteem. Dit kan een sociaal, economisch, cultureel of ecologisch ecosysteem zijn. Wij houden rekening met de plaats van het ontwerp in het ecosysteem, en proberen het met zoveel mogelijk tentakels te verbinden met dat systeem. Zo krijg je altijd een duurzaam gebouw dat waarde vermeerdert en in de loop van de tijd het systeem rijker maakt. En bovendien wordt het er ook nog mooier en leuker van! “

kijk voor meer informatie over RO&AD architecten op  https://www.ro-ad.org/

VIBA

VIBA

Scroll naar top

VIBA nieuwsbrief

Schrijf u in op onze nieuwsbrief