Demontabel houten kantoorpaviljoen

Project: Duurzaam tussen duin en zee; demontabel houten kantoorpaviljoen in het Westland

Architect: Gwen Maclaine Pont, Studio ZMP Architecten Den Haag

De opgave was om een semipermanent informatiecentrum te ontwerpen op locatie, waar potentiële kopers alvast de sfeer kunnen proeven en het gebied kunnen verkennen. Daarnaast moest het een onderkomen bieden voor 25 werkplekken, een expositieruimte, één grote en twee kleinere vergaderzalen en een paar spreekkamers. De duurzaamste oplossing bleek een demontabel prefab systeem in hout. Zo heeft het gebouw restwaarde voor als het gebied ontwikkeld wordt en het kantoor niet meer nodig is. Het imago is: een mix van een tijdelijk tentoonstellingsgebouw (zoals herbouwd in Domburg), een bouwkeet en een strandpaviljoen met luiken. Het semipermanente pand kreeg een ontspannen karakter door de keuze voor eenvoudige, natuurlijke materialen. Deze uitstraling past bij de kustlocatie en neemt afstand van het glas en metaal van de kassen. Kenmerk: houtskelet opbouw met één type wandelement voorzien van draai-kiepraam en schuifluik, geplaatst op een black-box betonvloer – gekoppeld aan een aardwarmtepomp – en bijeengehouden door een uitgetimmerde muurplaat waarop dakliggers zijn verbonden door een gaffelconstructie.

Lees hieronder de hele tekst

tekst-gwen-maclaine-pont

VIBA

VIBA

Scroll naar top

VIBA nieuwsbrief

Schrijf u in op onze nieuwsbrief