VIBA-Café 7 december: Corné Martens over stralingswarmte en massakachels

Het VIBA-Café van 7 december wordt verzorgd door Corné Martens van Duurzame Oplossingen in Breda. Hij zal een lezing geven over warmteaccumulerende massakachels (zoals stenen kachels, betonnen kachels, tegelkachels en Finovens) en stralingswarmte.

Martens is lid van de branchevereniging WARM in Nederland, die zich inzet voor meer bekendheid en kennisverspreiding over zuinig en milieuvriendelijk hout stoken door middel van  massakachels.

 “De warmte die accumulerende houtkachels uitstralen is vergelijkbaar met de gezonde en aangename warmte van de zon. Stralingswarmte voelt aangenaam aan en verwarmt alle objecten,  afhankelijk van de afstand tot de accumulerende houtkachel, die op hun beurt de warmte weer doorstralen. In tegenstelling tot convectiewarmte van bv metalen kachels of radiatoren brengt stralingswarmte van accumulerende houtkachels de lucht nagenoeg niet in beweging. Hierdoor is er minder stofcirculatie en tocht. Dit is natuurlijk wel afhankelijk van de isolatie en afdichting van de woning. De accumulerende houtkachels van onze leden geven deze fijne stralingswarmte tot wel 48 uur lang.

Temperatuurverdeling bij convectiewarmte

Temperatuurverdeling bij stralingswarmte

Samengevat biedt stralingswarmte de volgende voordelen:

–        Aangenaam en gezond binnenklimaat
–        Infrarode stralingswarmte is een bron van kracht en vitaliteit
–        Brengt de lucht niet in beweging en daardoor  minder stofcirculatie
–        Ook zeer geschikt voor laag-energiewoningen en passief huizen”

(fragment van de website van WARM in Nederland)

Met de huidige discussie en vele vragen die er gesteld worden over het gevaar van fijnstofemissies bij houtstook, is het stoken van hout in de warmte-accumulerende kachel opnieuw een actueel thema.

Meld je aan: het belooft een warme en informatieve avond te worden.

aanmelden:   mail naar [email protected]
aanvang:        19.30 uur inloop, 20.00 aanvang
plaats:            VIBA-Expo,  De Gruyterfabriek, Veemarktkade 8, gebouw F, ’s-Hertogenbosch

Neem contact op

We zijn nu niet online. Vul het formulier in en wij nemen contact met je op.

Niet leesbaar? Verander tekst

Type een woord en druk op enter om te zoeken